Windows 10 nem indul el?

Windows 10 nem indul el?

PC szervíz Budapesten INGYENES kiszállás

Kérje segítségünket ha a Windows 10 nem indul el?

Windows 10 nem indul el? – Kiszállási területeink

Budapest kerületei, Pest megye települései

Egyeztessen egy időpontot, szerelőnk házhoz megy!

Mikor hívhat minket?

Héthöznap 08.00-18.00-ig

Windows 10 nem indul el?

Olvassa el az alábbi leírást, amely segítséget nyújthat rendszere helyreállításához, vagy kérje házhoz kijáró szervizszolgáltatásunkat, +3620-265-75-30 amelynek keretében egy előre egyeztetett időpontban szervizes kollégánk a helyszínre érkezik és otthonában, irodájában nyújt segítséget Önnek. Windows 10 nem indul el? Hívjon segítünk!

Windows 10 nem indul el? nem tölt be a win 10

A Windows 10 nem indul el? Ne essen kétségbe, ha a számítógép nem indul el. Nagyon sok javítás létezik. A trükk abban rejlik, hogy tudjuk, mely eszközöket kell először használni. Azt tanácsoljuk, hogy kezdje a legegyszerűbb javításokkal, és sorrendben térjen át a nehezebbekre.

1. Próbálja ki a Windows csökkentett módot ha a Windows 10 nem indul el.

A Windows 10 rendszerindítási problémáinak legegyszerűbb megoldása a csökkentett mód.

Ez egy alternatív rendszerindítási séma, amely minimális szoftverrel indítja el a számítógépet. A módosított rendszerindítási folyamat megkerülheti az illesztőprogram- és szoftverproblémákat. A furcsa az, hogy néha a számítógép csökkentett módban történő indítása megoldja a rendszerindítási problémákat . Nem mindig világos, hogy milyen folyamatok futnak csökkentett módban, de a tapasztalatok szerint ez egy hatékony és egyszerű javítás.

Ha a számítógép nem indul el, akkor problémák adódhatnak a csökkentett módba való belépéssel . Két viszonylag egyszerű módja van annak, hogy bekerüljön.

1. módszer: Lépjen be csökkentett módba a Windows helyreállításból

Egyes nem indítható számítógépek lefagynak a Windows indítóképernyőjén.

Azonban rákényszerítheti a számítógépet, hogy csökkentett módba lépjen , ha háromszor egymás után megszakítja a rendszerindítási folyamatot, ami automatikusan elindítja a Windows helyreállítást. Miután megjelenik a Windows helyreállítási menü, tegye a következőket:

Válasszon egy beállítást helyreállítási ablakban válassza a Hibaelhárítás , majd a Speciális beállítások , majd az Indítási beállítások elemet .

Az Indítási beállításokban újraindíthatja a számítógépet csökkentett módba, akár internetkapcsolattal, akár letiltva. Bármelyik opciónak működnie kell.

2. módszer: Csökkentett mód Windows 10 helyreállítási meghajtóval

Ha nem tud belépni a csökkentett módba, létre kell hoznia egy Windows 10 USB helyreállítási meghajtót . A helyreállítási meghajtó tartalmazza a Windows 10 helyreállítási környezetet, amely korábban az F8 megérintésével volt elérhető rendszerindításkor. Sajnos a Microsoft úgy döntött, hogy megszünteti ezt a funkciót.

Helyreállítási meghajtó létrehozásához egy másik Windows 10 számítógépre és egy legalább 512 MB tárhellyel rendelkező USB-meghajtóra van szükség. Ha biztonsági másolatot szeretne készíteni a rendszerről (látni fogja a rendszerfájlok biztonsági mentésének lehetőségét a helyreállítási meghajtóra), 16 GB tárhelyre lesz szüksége.

Indítsa el a Vezérlőpult > Helyreállítási meghajtó létrehozása menüpontot .

Ezután kövesse az irányított utasításokat.

A helyreállítási meghajtó létrehozása után csak akkor indíthatja el róla a számítógépet, ha bekapcsolta a POST környezetből indítható USB-meghajtókat , más néven UEFI-t vagy BIOS -t . Miután engedélyezte az USB-meghajtókat rendszerindítóként, helyezze be a meghajtót a számítógépbe, és indítsa újra (ehhez szükség lehet a reset gomb megnyomására vagy a bekapcsológomb néhány másodpercig történő nyomva tartására).

2. Ellenőrizze az akkumulátort ha a Windows 10 nem indul el.

Ha laptopot használ, az akkumulátorproblémák rendszerindítási problémákat okozhatnak. Érdemes kipróbálni egy másik töltőkábelt, hátha ez megoldja a problémát. Egy másik laptopon próbálja ki, hogy a kábel működik-e. Ezután vegye ki a rendszer akkumulátorát, és csatlakoztassa az eszközt egy áramforráshoz.

Az akkumulátor eltávolítása segít megállapítani, hogy hardverprobléma okolható-e. Itt a legfontosabb annak biztosítása, hogy egy adott időpontban csak egy elemet teszteljen. Ha az áramellátási problémák megzavarják az indítást, nagyon fontos tudni, hogy az akkumulátort, a töltőkábelt vagy más alkatrészt cserélni kell-e.

3. Húzza ki az összes USB-eszközt ha a Windows 10 nem indul el.

A Windows 10 frissítéseivel kapcsolatos komoly probléma, hogy a számítógép néha nem indul el, mert ütközik egy USB-eszközzel. Ezt a problémát úgy oldhatja meg, hogy húzza ki az összes USB-eszközt (és minden egyéb szükségtelen perifériát), és indítsa újra a számítógépet.

Ha a számítógép ugyanazon a betöltési képernyőn marad, az összes USB-eszköz eltávolítása megoldhatja a problémát. Más esetekben előfordulhat, hogy újra kell indítania a számítógépet.

4. Kapcsolja ki a Fast Boot funkciót

A BIOS-ban vagy az UEFI-ben található egy Fast Boot nevű beállítás, amely lehetővé teszi a Windows 10 gyorsabb indulását az illesztőprogramok előtöltésével. Sajnos a Windows Update megszakíthatja a Fast Boot kompatibilitást. Szerencsére a gyorsindítást be- és kikapcsolhatja a BIOS-on keresztül, nem pedig a Windows 10 rendszeren belül.

A BIOS/UEFI képernyőre való belépés módja számítógépenként eltérő. A számítógépéhez megfelelő módszer megtalálásához olvassa el a számítógép UEFI/BIOS bevitelére vonatkozó útmutatónkat . A legtöbb ember számára a Delete billentyű megérintése indítás közben elindítja a POST környezetet. A másik két billentyű, amely működhet, az F2 és az Escape .

A BIOS-ba vagy az UEFI-be való belépés után a Fast Boot opció általában a Speciális beállítások része, bár bárhol lehet.

Ha nem lát egyetlen Fast Boot bejegyzést sem, akkor számítógépe 2013 előtt készült, mivel nem tartalmazott Fast Boot opciót.

5. Ellenőrizze az Egyéb BIOS/UEFI beállításokat

A rosszul konfigurált BIOS/UEFI megakadályozhatja az asztali számítógép indítását.

A BIOS/UEFI egy rendszerindítás előtti környezet, amely tartalmazza a számítógép hardverbeállításait. Hasznosak a helyreállításhoz, mert akkor is működnek, ha a Windows nem.

E beállítások eléréséhez a számítógépet BIOS módban kell elindítani. BIOS módban ellenőrizze a következő beállításokat:

Biztonságos rendszerindítás

A rossz beállítás melletti biztonságos rendszerindítás azt okozhatja, hogy a számítógép nem indul el. A BIOS-ban letilthatja a Secure Boot funkciót , de ehhez vissza kell állítania a Windows 10 gyári beállításait és/vagy vissza kell állítania a BIOS-t. Ezenkívül a Biztonságos rendszerindítás letiltása megakadályozhatja a Windows 11-re való frissítést .

A Secure Boot azért okoz problémákat, mert úgy tervezték, hogy megvédje a számítógépeket a rosszindulatú programok ellen. Mivel az indításkor ellenőrzi a Windows által betöltött illesztőprogramokat és hardvereket, a rendszer által nem felismert illesztőprogramok vagy hardverösszetevők hibát generálnak rendszerindításkor.

A Secure Boot beállítások a Rendszerindítási beállítások alatt találhatók . Be- vagy kikapcsolhatja. Windows UEFI módra kell állítani az Egyéb operációs rendszer (általában Linux) helyett .

Kompatibilitástámogató modul (CSM)

A BIOS rendszerrel formázott rendszerindító meghajtóhoz MBR partíciós tábla szükséges. Az UEFI-formátumú lemezhez GPT partíciós tábla szükséges. A CSM lehetővé teszi, hogy az UEFI rendszer a régebbi MBR rendszerként működjön.

Állítsa vissza a BIOS konfigurációját

Ha a BIOS-beállítások helytelenek, de nem tudja, hogyan javítsa ki őket, néha a BIOS/UEFI gyári alapértékeinek visszaállítása megoldja a problémát.

6. Próbálja ki a rosszindulatú programok vizsgálatát

A rosszindulatú programok a bootolhatatlan számítógépek fő oka. A rosszindulatú programok elleni küzdelem legjobb módszere a rendszerindító antimalware mentőlemez. Inkább a Kaspersky ingyenes lemezét részesítem előnyben, mivel ehhez csak a kép letöltése és az Etcher használata szükséges a flash meghajtó vagy más írható lemez képalkotásához. Az Etcher Windows, macOS és Linux alatt működik.

Ezután a mentőlemez segítségével elindíthatja az érintett számítógépet, és eltávolíthatja a számítógép indítását megakadályozó rosszindulatú programokat.

Felhívjuk figyelmét, hogy a Kasperkey lemezképéhez UEFI rendszer szükséges. Lásd az 5. lépést: Ellenőrizze a többi BIOS/UEFI-beállítást a részletekért.

7. Indítsa el a parancssori felületet

Még mindig lehetséges a rendszerindítás a Parancssorból. Ezen a felületen több hibaelhárítási eljárást is végrehajthat. Az eljárás végrehajtásához rendszerindító lemezen vagy USB-meghajtón kell lennie a Windows 10- nek, ezért használjon egy másik számítógépet a beállításához, mielőtt elkezdené.

A parancssorból való rendszerindításhoz indítsa el a számítógépet. Az inicializálás során ügyeljen a BIOS-ba való belépést lehetővé tevő billentyűkombináció részleteire. Ezt az információt általában a szállító logója mellett jelenítjük meg.

Lépjen a Boot fülre, és tegye az USB- vagy DVD-meghajtót az első indítható eszközzé. A választás itt attól függ, hogy hol található a Windows 10 példánya. Ennek a folyamatnak a jellemzői rendszerenként változhatnak, ezért olvassa el a képernyőn megjelenő utasításokat.

Ezután helyezze be a Windows 10-et tartalmazó lemezt vagy meghajtót a rendszerébe, mentse a konfigurációt, és indítsa újra a számítógépet.

Amikor a rendszer kéri, a billentyűzet segítségével adja meg, hogy a lemezről vagy a meghajtóról kíván-e bootolni.

Adja meg a kívánt nyelvet, pénznemet és beviteli beállításokat, majd a következő képernyőn válassza a Számítógép javítása lehetőséget. Ezután válassza a Hibaelhárítás > Speciális beállítások > Parancssor lehetőséget , ekkor megjelenik egy ablak a parancsok bevitelére.

8. Használja a Rendszer-visszaállítást vagy az Indítási javítást

Ha már lemezről vagy meghajtóról indítja a Windows 10 rendszert, érdemes kihasználni néhány, a folyamat részeként elérhető segédprogramot. Miután a fent részletezett módon elindult a meghajtóról, hozzáférhet azokhoz a lehetőségekhez, amelyekkel a számítógép visszaállítható. A Speciális beállítások képernyőn keresse a Rendszer-visszaállításra és az Indítási javításra mutató hivatkozásokat .

A Rendszer-visszaállítás egy olyan segédprogram, amely lehetővé teszi, hogy visszatérjen egy korábbi visszaállítási ponthoz , amikor a számítógép normálisan működött. Megoldhatja a rendszerindítási problémákat, amelyeket az Ön által végrehajtott változtatások okoztak, nem pedig hardverhiba.

Az Indítási javítás egy általános célú hibaelhárító olyan problémákra, amelyek megakadályozzák a Windows elindulását. Ha nehezen találja meg a rendszerindítási problémák forrását, célszerű futtatni a segédprogramot, hátha talál megoldást.

9. Rendelje újra a meghajtóbetűjelet

Az egynél több meghajtóval rendelkező rendszer rendszerindítási problémákat okozhat a Windows 10-felhasználók számára, ha az operációs rendszer (OS) kötetének meghajtóbetűjele véletlenül nincs hozzárendelve. Ezt a problémát azonban minimális felhajtással kijavíthatja a parancssori felületről történő rendszerindítással.

Indítsa el a rendszert egy parancssorból a fent leírtak szerint, majd írja be a következőket a lemezpartíciós segédprogram futtatásához:

diskpart

Ha ez megtörtént, adja meg a listakötetet, hogy kinyomtassa a rendszerhez jelenleg csatlakoztatott összes kötet adatait Ha a rendszerindító kötethez nincs hozzárendelve betűmeghajtó, akkor hozzá kell rendelnie egyet.

Ha betűt szeretne hozzárendelni egy meghajtóhoz, használhatja a Select és Betűk hozzárendelése parancsokat.

Például, ha a fenti képen az E betűt szeretném hozzárendelni az Audio CD kötetéhez, először a 0. hangerőt adjam meg  , majd a assign letter=E értéket  a folyamat befejezéséhez.

Mint mindig, legyen nagyon óvatos, amikor módosítja a parancssort. Az itt elkövetett hibák gyorsan további problémákat okozhatnak a számítógépen.

10. Kerülje el a Windows 10 rendszerbetöltőt

Ha problémákba ütközik a Windows 10 újratelepítése közben, előfordulhat, hogy a rendszerbetöltő segédprogram új verziójával találkozhat. Ez néha megzavarhatja a Windows egy meglévő példányának indítását.

Szerencsére van egy viszonylag egyszerű módszer a helyzet orvoslására. Indítsa el a parancssori felületet, és írja be a következőket:

bcdedit /set {default} bootmenupolicy legacy

Indítsa újra a számítógépet, és azt tapasztalja, hogy a régebbi rendszerbetöltő felület váltotta fel a Windows 10 iterációját. Nem kell további problémát okoznia a Windows 10 csökkentett módba való belépéssel vagy a meglévő operációs rendszer telepítésével.

11. Próbáljon ki egy harmadik féltől származó segédprogramot

A probléma okának kiderítése a rendszerindítási problémák megoldásának legnehezebb része. Ha a rendszer nem is tud elindulni, nehéz diagnosztizálni a problémát. A harmadik féltől származó Boot Repair Disk segédprogram azonban nagyobb sikert érhet el.https://www.youtube.com/embed/AQiGsH4tEcw

A Boot Repair Disk egy nyílt forráskódú mentőlemez , amely segítségével automatikusan megkeresheti és kijavíthatja azokat a problémákat, amelyek megakadályozzák a számítógép indítását. Használata nagyon egyszerű: csak azt kell kiválasztania, hogy a Windows 32 bites vagy 64 bites verzióját használja . A tesztek és minden javítás automatikusan megtörténik, bár vannak olyan opciók, amelyek lehetővé teszik a szorosabb ellenőrzést.

Nem garantálja a számítógép javítását, de rejtett problémákat azonosíthat.

12. Gyári beállítások visszaállítása

Nehezebb és pusztítóbb javítási lehetőségekbe kerülünk. A gyári beállítások visszaállítása mellett a bonyolultabb lehetőségek közé tartozik a számítógép visszaállítása és frissítése. Mindegyiknek megvannak a maga előnyei és gyengeségei.

A gyári beállítások visszaállítása megsemmisít egyes alkalmazásokat és más adatokat , de dönthet úgy, hogy egyes fájljait megtartja. A Windows 10 gyári alaphelyzetbe állítása (a Microsoft erre a folyamatra csak “visszaállításként” hivatkozik) visszaállítja a számítógépet az alapértelmezett működési állapotra.

13. Javítási frissítés (“In-Place Upgrade”)

A javítási telepítés hasonló a gyári alaphelyzetbe állításhoz, kivéve egy nagy dolgot: teljesen újratelepíti az operációs rendszert. Sajnos ehhez le kell tölteni a teljes Windows operációs rendszert, és szüksége lesz egy működő, internetkapcsolattal rendelkező Windows számítógépre.

Ehhez a módszerhez működőképes számítógépre, DVD- vagy USB-meghajtóra és internetkapcsolatra van szükség. Többé-kevésbé le kell töltenie és futtatnia kell a Windows USB/DVD-letöltő eszközt, és ezzel indítható telepítőt kell létrehoznia.

Windows 10 nem indul el! Mit csináljak?

Segítünk! Hívja szervizünket +3630-242-57-62, otthonában, irodájában megoldjuk problémáját.

Házhoz jönnek segíteni ha a Windows 10 nem indul el a laptopomon?

Igen! Hétköznapokon 08.00-18.00-ig hívhatja szervizünket!